Saç Bakımı
   2012 Saç Şekilleri  2012 Saç Şekilleri
   Abiye Saç Şekilleri  Abiye Saç Şekilleri
   At Kuyruğu Saç Şekilleri  At Kuyruğu Saç Şekilleri
   Bakır Saç Şekilleri  Bakır Saç Şekilleri
   Bal Köpüğü Saç Şekilleri  Bal Köpüğü Saç Şekilleri
   Ballı Bisküvi Saç Şekilleri  Ballı Bisküvi Saç Şekilleri
   Bebek Saç Şekilleri  Bebek Saç Şekilleri
   Bob Saç Şekilleri  Bob Saç Şekilleri
   Çocuk Saç Şekilleri  Çocuk Saç Şekilleri
   Dağınık Saç Şekilleri  Dağınık Saç Şekilleri
   Dalgalı Saç Şekilleri  Dalgalı Saç Şekilleri
   Değişik Saç Şekilleri  Değişik Saç Şekilleri
   Düz Saç Şekilleri  Düz Saç Şekilleri
   Emo Saç Şekilleri  Emo Saç Şekilleri
   Erkek Saç Şekilleri  Erkek Saç Şekilleri
   Eski Saç Şekilleri  Eski Saç Şekilleri
   Faux Hawk Saç Şekilleri  Faux Hawk Saç Şekilleri
   Gelin Saç Şekilleri  Gelin Saç Şekilleri
   Gelin Topuz Saç Şekilleri  Gelin Topuz Saç Şekilleri
   Genç Saç Şekilleri  Genç Saç Şekilleri
   Gotik Saç Şekilleri  Gotik Saç Şekilleri
   Gölgeli Saç Şekilleri  Gölgeli Saç Şekilleri
   Hollywood Saç Şekilleri  Hollywood Saç Şekilleri
   ilginç Saç Şekilleri  ilginç Saç Şekilleri
   Kadın Bayan Saç Şekilleri  Kadın Bayan Saç Şekilleri
   Kahverengi Saç Şekilleri  Kahverengi Saç Şekilleri
   Karamel Saç Şekilleri  Karamel Saç Şekilleri
   Katlı Saç Şekilleri  Katlı Saç Şekilleri
   Kısa Saç Şekilleri  Kısa Saç Şekilleri
   Kıvırcık Saç Şekilleri  Kıvırcık Saç Şekilleri
   Kızıl Saç Şekilleri  Kızıl Saç Şekilleri
   Klasik Saç Şekilleri  Klasik Saç Şekilleri
   Kumral Saç Şekilleri  Kumral Saç Şekilleri
   Küt Saç Şekilleri  Küt Saç Şekilleri
   Mezuniyet Saç Şekilleri  Mezuniyet Saç Şekilleri
   Nişan Saç Şekilleri  Nişan Saç Şekilleri
   Orta Saç Şekilleri  Orta Saç Şekilleri
   Ortaçağ Saç Şekilleri  Ortaçağ Saç Şekilleri
   Örgülü Saç Şekilleri  Örgülü Saç Şekilleri
   Özel Gece Saç Şekilleri  Özel Gece Saç Şekilleri
   Perçem Saç Şekilleri  Perçem Saç Şekilleri
   Rasta Saç Şekilleri  Rasta Saç Şekilleri
   Sarı Saç Şekilleri  Sarı Saç Şekilleri
   Sedu Saç Şekilleri  Sedu Saç Şekilleri
   Seksi Saç Şekilleri  Seksi Saç Şekilleri
   Siyah Saç Şekilleri  Siyah Saç Şekilleri
   Su Dalgası Saç Şekilleri  Su Dalgası Saç Şekilleri
   Topuz Saç Şekilleri  Topuz Saç Şekilleri
   Uzun Saç Şekilleri  Uzun Saç Şekilleri
   Ünlü Erkeklerin Saç Şekilleri  Ünlü Erkeklerin Saç Şekilleri
   Ünlü Kadınların Saç Şekilleri  Ünlü Kadınların Saç Şekilleri
   Ahmet Maranki  Ahmet Maranki
   ibrahim Saraçoğlu  ibrahim Saraçoğlu
   Leyla Çabuk  Leyla Çabuk
   Mehmet Öz  Mehmet Öz
   Suna Dumankaya  Suna Dumankaya
 

Röflenin Cilası Nasıl Yapılıyor

2012 Saç Kesim Modelleri
Ünlü Kadın Saç Şekilleri
Ünlü Erkek Saç Şekilleri

Öncelikle amonyak boyaya katılmaz boyanın imaltı sırasında zaten boya amonyak içerir biz salonda kullandığımız boylara nediyoruz arkadaşlar oksidasyonlu boyalar yani bu boyalar oksidanlarla çalışır hani eczanede satılan oksijenli su vardır ya işte oda  hazır satılan 20 30 40 lık gibi oksidanlar da peroksit tabanlı kimyasallardır bu konuyu dilaver bey daha iyi bilir. Havada bulunan oksijen bile boyanın faliyete geçmesini sağlar ufak birtest yapın boyayı biir kaba sıkın 1 saat bekletin hiç bişeyle karıştırmadan renginin değiştiğini göreceksiniz dolayısı ileboya tüpleri diç macuları gibi açık değildir ağızları kapalıdır deinerek tüpleri açılır.

  Cila diye nitelendirdiğiniz olaya geleyice bu konuya yazmayacaktım çünkü şu cila kelimesine sinirim geliyor  cila arkadaşlar verniklemek silikonlamak parlak ve koruyucu yüzey oluşturmak anlamındadır peki  bu kadar açık ve anlamı net olan cila kelimesini hangi mantıkla tonlama renklendirme işlemine sıfat olarak yakıştırılıyor Ezberci kolaycı analatik düşünmeyen bir düşünceyemi sahibiz acaba bir allahın kuluda dememiş cila da ne diğe birinin ustası müşterisine hatasını düzeltirken yada müşteri işkillenmesin kötü bişi yapıyor sanmasın diye süslü kelime olan cila yapıyorum kelimesini kullanmış  böyle süre gelmiş kimsede dur yahu oda ne  dememiş.

  hayla soranlar var deliriyorum platin röfle yapıyorum cila atmıcakmısın benim kuaförüm yapıyordu ya parlamassa  içimden diorum hay allahım sonra tabi yapıcaz cdiyorum baktım anlayacak tip değil eğitimin sırasıda değil siz yıkama setine oturun geliyorum boya kabına sulu bir krem al sanacila yıkama fön falan - aaa eline sağlık cilası çok güzel olmuşş 

-pöhh  öhmmm evet ustamdan öğrendim pek iği atardı cilayı falan ama siz yinede cila demyin hanfendi artık trend değişti ona artık pigmentesyon diyorlar siz pigmentasyon deyin klas olsun klas kuaförler anlar girdiğiniz kuaför anlamazsa klas değil kalastır  hemen dşarı çıkın ozaman kendinizi korumuş olursunuz diyorum

  Asıl merak edilen pigmentasyon (renk verme, tonleme) konusuna gelince burda amaca göre araç kullanılmalıdır. Yani elde edilecek renk nedir zemin renginiz nedir  katalogtaki gördüğünüz bütün renler saça attığınız balyaj röfleli saçı tonlamak için kullanılabilir karışım yapılabilir burda elde etmek istediğiniz rengi düşünün  ve saçı komple açmış olsam o renge boyasaydım hangi renkleri hazırlardım diye düşündüğünüzde elinizde  pigamntosyon karışımı hazır.

Kıyafetinizi uydurur gibi nasıl bir giyim tarzı varsa sazınında tarzı vardır zevki vardır ezbere tonlama işlemi olmaz  saç keserken makas darbleri usturanın saçı savurması nasıl bir haz veriyorsa  renk kataloğuda elinizde bir ressamın paleti gibi durmalı saça ve müşterinize bir portreye bakar gibi yansımalı gözlerinizdeki ışıltı renklerinizin gücünü bilmeniz için onları keşfetmelisiniz.

  1 numara ile tonlama işi ne oluyor anlamış değilim maliyeti düşürmek amaçlı bir girişim olsa gerek az sık koyu sık felsefesi neden böyle agresif sonuçlarla karşılaşabileceğiniz riskli işlere girmeyi denersiniz yada bunları marifetmiş gibi önerilir insanlara.  Bir demezlermi bana 1 numar ile 10 numarayı getir sana istediğin  rengi çıkartim  brehh brehh breh  aman da ne kuaför ne kuaför  adam gibi kuaför olsan zaten labrotuvarında elinde boyan olur böylede abuk sabuk girişmlere baş vurmazsın diyesi geliyor çoğu zaman bu şekilde konuşanlara ..

Zamanında 3  le 9 karıştırmak zorunda kaldım 5 numaraya saç boyamak için ama salon benim değildi manzeme yoktu mecburdum o anlık. Dediğim gibi biz burda bu işi daha iyi nasıl yapabilirizin peşindeyiz onun için gemişten gelen herşeye ustandan böyle gördük böyle biliriz devri kapanmadıkça ne teknoloji nede sanat  gelişir.
    Ne zaman  yaa ustam bunu böyle yapıyordu ama ben nasıl yaparsam bu işi onunkinden daha az zamanda ve/veya daha iyi yapabilirim manteritesini düşünce sistemimizde güdülemeye başlarsak ozaman meslek sanata dönüşür ve mutlak başarıya ulaşırız.

Saç bakımı ile ilgili daha fazla makale ve çeşitli saç kesimi modelleri ve stilleri ile en son moda saç rengi seçeneklerine ve saç boyası markaları bilgilerine http://www.sacbakimi.org/ üzerinden de ulaşabilirsiniz. sacbakimi.org sitesinde en çok beğenilen kategorilerimiz sırasıyla, 1.si Hızlı saç uzatmanın yolları için onlarca makaleye ulaşabileceğiniz saç uzatma sayfamız , 2.olarak bir çok saç kesim modelini birarada bulabileceğiniz saç modelleri sayfamız ve 3.olarakta renk katalogları ve onlarca saç rengi için saç renkleri kategorimiz beğeninize sunulmuştur.


 
 
Rumuzunuz
E-Mail Adresiniz
Yorumunuz
*Sayfamızda yer alan okur yorumları ziyaretçilerin kendi görüşleridir.
*Okur yorumlarından www.sacvebakimi.gen.tr sorumlu tutulamaz.   Qarizmatik Agit
   26.02.2012
   Saçım sıyah idi. Saçımı oriyalle açtırdım.Çok açık bir ton elde ettim.Saçlarımı sarı renk olmasını istiyorum istediğim rengi elde etmek için ne uygulamam gerekir

   fatma
   04.01.2012
   Mrb. Benim çok ince telli,doğuştan bir kısmı sari bir kısmı kahvereng, çok zayıf saçlarım var.Badem,yağı,sarmısak yağları vs.. birçok şey kullandım ama nafile saçlarım hep mat hep mat..Saçlarımın rengi çok güzel boyatmak istemiyorum ama Boyalı saçlar biraz daha gür görünüyor.(çok az saçım var) Şu PİGMENTASYON denen şeyden yaptırsam işe yara mı?Saçımı daha da cansızlaştırır mı?Yardımcı olursanız çok sevinirim.

   sıla
   15.07.2011
   ağzınıza sağlıkkkk........

Yorumlarda 1.sayfadasınız.Toplam 3 adet yorum yapılmış.
 1 
 

   Sponsor Bağlantılar

2012 Saç trendleri

vibro shape,zayıflama kemerleri
© 2013 www.sacvebakimi.gen.tr

Sitemizde yer alan bilgi ve tavsiyeleri uygulamadan önce uzman bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Sitemizdeki yorumlarda geçen tüm içerik ve yazılar yorum yapan kişinin kendi düşüncelerini temsil eder ve hiçbir şekilde site ve yetkilileri sorumlu tutulamaz...

sacvebakimi.gen.tr'un Tüm Hakları Saklıdır.
Içerikler kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Aksi taktirde yasal işlem uygulanır.

Kullanım Hakları - Gizlilik ve Yasal Uyarı